לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

כתבו עלי בעיתונות

התרגשתי מאוד כשפנו אלי ממאקו בבקשה לפרסם את אחד הפרויקטים המאתגרים שיצא לי לעשות:

"ממטבח צר וישן בחלל מורכב, הצלחנו לפצח הנוסחה כדי להפוך אותו למטבח יפהפה ופונקציונלי" – מאקו

רווק שהתלבט לגבי רכישת דירה מוזנחת שראה במזכרת בתיה פנה למעצבת כדי שתעזור לו לזהות את הפוטנציאל בשטח. זה נגמר בהריסת המטבח המיושן הצפוף ובנייה מחדש של מטבח חדיש על טהרת איקאה, בהשקעה של כמעט 20 אלף שקלים

ההתלבטות לפני רכישת דירה חדשה היא ארוכה, מלאה בשיקולים לכאן ולכאן ובאופן כללי די מייסרת. לא פעם, מה שמכריע לבסוף לטובת רכישת הדירה הוא זיהוי הפוטנציאל העתידי שלה. מעצבת הפנים שרון עמוס קיבלה פניה כזו מגבר רווק, שהתלבט אם לרכוש דירה במזכרת בתיה וביקש ממנה להתלוות אליו כדי להתרשם ממנה לפני ביצוע צעד כה גדול.

הדירה הייתה ישנה ולא מזמינה ולדברי המעצבת היה קשה מאוד להבחין בפוטנציאל, במיוחד במטבח הצר והצפוף. התקציב שעמד לרשות בעל הדירה העתידי היה מוגבל והוא התקשה לדמיין איך היא תוכל להיראות טוב ולספק את כל צרכיו. עם חשיבה קדימה, ותכנון לשילוב הרמוני של ריהוט ופריטים איכותיים במגוון רחב של מחירים שתוכננו מראש, הוא קיבל החלטה לרכוש את הדירה ולשפץ אותה כליל.

המטבח ממוקם בכניסה לדירה, והיה צריך לתכנן בדיוק רב היכן ייכנסו כל הפונקציות שהוגדרו מראש בצורה שתמקסם את החלל הצר – אחסון מספיק ודלפק ישיבה. לאחר מספר תוכניות החל השיפוץ, כשהמטבח הקיים נהרס עד היסוד. מטבח חדש נרכש על ידי הדייר מאיקאה, בעזרת תכנון של עמוס, ונבחרו לו עיצוב עם טאץ' גברי – צבע שמנת בשילוב עץ ונגיעות של ברזל שחור.

המטבח החדש בנוי מצלע ארונות תחתונים שעליהם משטח בוצ'ר עץ וארונות עליונים, ובהמשכם מקרר שחור. מולם תוכנן דלפק ישיבה מאותו משטח, מיועד לארוחות קלות וישיבה מול מחשב. הקיר מעל הדלפק נצבע באפור כהה ועל מדף עץ הונחו אקססוריז שמוסיפים חום ורכות. לחיפוי הקירות נבחרו אריחים לבנים בגודל 7.5X30 ס"מ ואריחים בצד הדלפק בצבע אפור בהיר. עבור הדלפק נרכשו שרפרפים שחורים מאיקאה. במרפסת השירות הוסיפה עמוס וילון רומאי כדי שיכסה על החלונות הישנים ויחסוך עלויות נוספות, וכן מדפים פתוחים מפלדה לאחסון.

"המהפך במטבח היה מטורף וארך כחודש וחצי", היא מספרת. "ממטבח צר וישן בחלל מורכב הצלחנו לפצח הנוסחה כדי להפוך אותו למטבח יפהפה ופונקציונלי, שעונה על כל הצרכים. עם תכנון טוב וחשיבה נכונה, גם חלל ישן ולא מזמין יכול להיראות נהדר תוך כדי שמירה על התקציב שהוגדר".

כמה זה עלה לו?

  • כ-2 מטרים ארונות מטבח ומשטח עבודה, איקאה: כ-15 אלף שקלים
  • משטח לדלפק, איקאה: 700 שקל
  • צבע אפור כהה נירלט 0513 backwater, 1 ליטר מטמבוריה: כ-100 שקלים
  • אקססוריז מאיקאה, פלורליס, עמנואל וביתילי: סך הכל 2,000 שקלים
  • 2 שרפרפים שחורים MARIUS, איקאה: סך הכול 70 שקלים (35 שקלים לאחד)
  • מדפי פלדה OMAR, איקאה: ‏150 שקלים
  • וילון רומאי, sunless: 870 שקלים
  • 2 מ"ר אריחים לבנים, טובול סניף בילו, סך הכול 580 שקלים (290 שקלים למ"ר)

סך הכול: כ-19,470 שקלים

מקור כתבה: מאקו

מאקו פנו ל 50 מעצבים ישראלים נבחרים ואני בניהם,
בבקשה לפרסם את הפרויקט שמרגיש לנו "הכי ישראלי".
אני בחרתי להציג חלל מגורים שעיצבתי לזוג מקסים בני 50+ עם טעם מיוחד

צרו קשר